Újabb sikert ért el iskolánk NullExpression csapata

A Belügyminisztérium és a NISZ Zrt. "Kódolj határok nélkül!" nevű, nyílt forráskódú programozó versenyére idén 60 csapat nevezett a középiskolai kategóriában.

A verseny idén három online fordulóból áll. Az elsőben főként felhasználói tudást mértek a szervezők a LibreOffice, GIMP, VLC, Web böngészők és egyéb nyílt forráskódú alkalmazások területén. A másodikban a virtualizáció, operációs rendszer, adatbázisok, IT biztonság, forráskód elemzés témakörben mérettettek meg a fiatalok. Az április 10-i országos döntőben pedig a csapatoknak nyílt forráskódú szoftverek segítségével 24 óra alatt kell elkészíteniük, lefejleszteniük egy valós igényre irányuló feladatot a közigazgatás területén. 

Az első két fordulóból kiemelkedő, 86% feletti eredménnyel jutott tovább a döntőbe 10 csapat, köztük iskolánk versenyzői is.

A NullExpression csapat tagjai:
Pap Sándor Dániel, Szabados Gergő, Urbán Tamás
Felkészítő tanár:
Péter Miklós tanár úr

Gratulálunk diákjainknak és felkészítő tanáruknak! A döntőhöz pedig sok sikert és szép eredményeket kívánunk!

Kérdésed van? Keress minket bizalommal!     felveszem a kapcsolatot