Mechwartos sikerek programozói versenyen

Iskolánk két csapata is továbbjutott a Dusza Árpád Országos Programozói Emlékverseny országos döntőjébe.

Az Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete a 2020/2021. tanévben is meghirdette a Dusza Árpád Országos Programozói Emlékversenyt. A verseny célja, hogy a programozás iránt érdeklődő tehetséges diákok számára lehetőséget teremtsenek egy olyan országos szintű megmérettetésre, amelyen az informatikai ismereteik mellett a csapattársakkal való együttműködésben is kipróbálhatják magukat. A szervezők további célja, hogy segítsék a felkészülést az emelt szintű informatika érettségire, a felsőfokú informatika tanulmányokra, illetve a különböző projektmunkákban való hatékony részvételre.

Az idei tanévben online formában rendezték meg a regionális fordulót, melyen iskolánk két csapata is remekelt.
Az országos döntőbe jutott Pap Sándor Dániel, Szabados Gergő és Urbán Tamás, akiknek felkészítő tanára Péter Miklós tanár úr volt. Ugyancsak a döntőbe jutott Kertész János Andrásné tanárnő és Hagymási Gyula tanár úr csapata: File Tibor, Bíró Bence és Szabó Gyula.


Gratulálunk diákjainknak és felkészítő tanáraiknak! A döntőhöz sok sikert és szép eredményeket kívánunk!

Kérdésed van? Keress minket bizalommal!     felveszem a kapcsolatot

×